Tutustu! 

Ihmiset Varapuun takana 

ASIAKASPALVELU

info@varapuu.fi

0207353420 / 0406310429

Mikko Sjögren
Päävalmentaja, perustaja

mikko@varapuu.fi

Mikko Sjögren on valmentaja, puhuja ja Valmennusyhtiö Varapuun perustaja. Kokemuksensa kartuttamana Mikko osaa yksinkertaistaa vaikealtakin tuntuvia talouskäsitteitä ja hänen asiakkaansa ovat saaneet poikkeuksellisia tuloksia sijoittamisen parissa.

 

Petri Wirzenius
Valmentaja

petri@varapuu.fi

Petri Wirzenius Entinen ulosottovelkojen maksaja, nykyinen Rahataidonvalmentaja™, joka on auttanut satoja ihmisiä parantamaan talouttaan konkreettisin työkaluin.

Daniel Schmidt
Myynti, Airbnb-ammattilainen, rahakaveri

daniel@varapuu.fi

0406550117

2015 varattomana opiskelijana astunut sisään Varapuun valmennuksiin. Nyt 7 asunnon ja yli 3000 majoituksen kokemuksella Airbnb-supermajoittaja. Palavalla halulla ohjata asiakkaat tavoitteista tuloksiin!

Jaakko Lahtinen
Markkinointi ja rahakaveri

jaakko@varapuu.fi

044 219 1841

Vastaan Varapuun markkinoinnista ja pidän huolen, että Varapuu tulee ruudullesi mahdollisimman usein. Jos on kysyttävää markkinoinnista tai et tiedä kenelle pitäisi soittaa, soita mulle! 

Lauri Salonen
Myynti

lauri.salonen@varapuu.fi

 

Ilkka Honkonen
Myynti ja rahakaveri

ilkka@varapuu.fi

Osaamisalueena on osakesijoittaminen, asunto- ja kiinteistösijoittaminen sekä kryptot. Näihin olen sijoittanut itse, lisäksi olen sijoittanut myös raaka-aineisiin.
Olen ollut n. 15 vuotta yrittäjänä, eli jonkin verran on kertynyt myös kokemusta 
miten liiketoimintaa pyöritetään.
 

Sami Kilpeläinen
Myynti


050 384 8292

Mielenkiinto kohdistuu kaikentyyppiseen sijoittamiseen, sekä reppureissaaminen on sydäntä lähellä.

Siiri Riitsalu
Myynti


050 326 4873

Lasikatot on tehty rikottaviksi. Tehdään sinun unelmistasi totta. Meidän valmennuksillamme opit, miten voit ottaa oman täyden potentiaalisi käyttöön. Loppu on sinusta itsestäsi kiinni!

Juho Uotila
Myynti

juho@varapuu.fi

0407498010

Osakesijoittaja, asuntosijoittaja, yrittäjä, innostuja ja sparrailija. Pitkä kokemus Varapuun asiakkaana, nyt tiskin toisella puolella miettimässä miten voin auttaa teitä!

Lauri Risku
tapahtumatuotanto ja editointi

lauri@varapuu.fi

“Äkkii nyt mun nauha loppuu, eiku ei lopukkaan”

Paula Harmaala
Varapuu Magazine päätoimittaja

paula@varapuu.fi

The Paula

Lari Raitavuo
Hallituksen puheenjohtaja

Matti Tjäder
Hallituksen neuvonantaja

matti@varapuu.fi

Nähdään tapahtumissa, kuullaan puhelimessa tai viestitellään sähköpostilla!  

Haluatko mukaan tiimiin? 

info@varapuu.fi